Samsung Galaxy S9 mu S9 Plus mı ?

Samsung Galaxy S9 mu S9 Plus mı ?

Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus Arasındaki Farklar Neler?

Telefon almak isteyip Samsung Galaxy s9 ve S9 Plus arasında kararsız kalanlar için Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus arasındaki farklar ‘ı ve benzerlikleri inceledik .

Şimdi sizlerle Galaxy s9 ve s9 plus arasındaki farkları ve benzerlikleri inceleyelim.

Boyutlar

Kendisinden bekleneceği gibi Samsung Galaxy S9 Plus S9 modeline göre daha geniş. Bu fark telefonun tutuşunda bir fark oluşturuyor elbette. Bun rağmen her iki telefonda eşit ekran çözünürlüğüne sahip 2,960X1,440 pixel. Galaxy s9 plus 6.2 inç genişliğe sahipken Galaxy S9 5.8 inç

Ekran boyutunun dışında her iki cihazda 8.5mm ile aynı kalınlığa sahip bununla birlikte s9 plus 0,4 inç yaklaşık 10mm daha uzun ve 0,2 inç yaklaşık 5mm daha geniş.

Daha büyük daha iyi demek için henüz erken, bir çok kullanıcı daha küçük boyutlardaki  telefonları tercih ediyorlar. Bu tercihin dışında Pixel yoğunluğu da tercihi etkileyen etkenlerden birisi, S9 aynı alana daha fazla pixel sığdırmakta. Bu pikseller arasındaki fark, Gear VR veya Google Daydream View’un büyüteçli mercekleri tarafından VR oyunları için daha iyi sonuç alma konusunda fark oluşturmaktadır.

Bütün bu saydıklarımız daha önce çıkarılan Galaxy S8 ve S8 Plus telefonları için de geçerli daha öncesi için konuşursak S7 ve S7 Edge için kıvrımlı ekran farkı vardı . Artık aynı serideki farklar daha standartlara bağlanıyor

Kamera

İşte büyük farklardan birisi. Galaxy S9 Plus 2 adet arka kameraya sahiptir S9 da tek kamera mevcut.

Her iki telefonda Samsung’un yeni 12MegaPixel Çift diyaframlı kameraya sahip ( Ki bu kamera bir telefon kamerası lens boyutuna göre fazla ışık işleyebilir. Bu ölçek DSLR kadar performans sağlamaktadır.) . Sadece Galaxy S9 Plus ikinci bir yakın çekim zoom yapabilen, 2X telefoto lense sahip 12 MegaPixel kameraya sahip.

Samsung Galaxy S9 kamera ve ekran çözünürlüğü

Pil Ömrü

Bütün gün kullanım imkanı sunan bir telefon istiyor kullanıcılar peki Samsung Galaxy S9 ve S9 Plus arasındaki farklar nasıl?

Galaxy S9 Plus daha büyük bir pile sahip 3500mAh ki bu Galaxy S9 3000mAh kadar.

Evet büyük ekran daha fazla enerji tüketiyor lakin Galaxy S8 Plus ve S8 e kıyasla 2 ekstra saat sunmakta.

Hafıza

Samsung Galaxy S9 Plus 6GB ve Galaxy S9 4GB RAM e sahip

Bu değerler çok büyük fark yaratacak değerler değil. Bilindiği gibi Android telefonlar uygulamalar arasında hızlı geçiş sağlayabilmek ve çalıştırabilmek için RAM kullanır. Bir çok uygulamayı aynı anda kullanıyorsanız 4 GB RAM yeterli olacaktır.

Karşılaştırmak gerekirse Galaxy S8 ve S8 Plus için Samsung 4 GB RAM kullanmıştı. Note 8 ise 6 GB RAM e sahip.

Galaxy S9 Plus ve S9 Benzerlikleri

Karşılaştırdığımızda görülebiliyor ki pratikte bu telefonlar kağıt üzerinde birbirine çok yakın. Şunu da belirtmek gerekir ki Galaxy S8 ve S8 Plus modelleri de neredeyse benzer özellikte.

Bunların dışında; her iki telefonda 3.5 mm kulaklık girişine sahip, eklenebilir microSD kart girişi, IP68 Su ve Toz dayanıklılığı , Kablosuz şarj, Gigabit LTE bağlantı, USB-C bağlantı ve Parmak izi sensörü.

Ve 2018 için yeni olan her iki telefon da yeni Qualcomm Snapdragon 845 (veya Samsung Exynos 9810 ) işlemci, 128 GB ve 256GB Hafıza seçeneği, Stereo hoparlörler ve ince çerçeve, Plus model için parmakizi sensörü daha kolay erişilebilir bir pozisyonda.

Sonuç olarak seçeneğiniz daha büyük bir ekran, pil veya ikinci bir telefoto kamera mı istiyorsunuz. Küçük ekranda daha iyi bir görüntü mü istiyorsunuz?

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten