LG G7 ThinQ 6.1″ QHD+ Süper Parlak LCD

LG G7 ThinQ 6.1″ QHD+ Süper Parlak LCD

 

LG G7 ThinQ 6.1″ QHD Oled mi LCD mi?

LG’nin bir blog yazısında, şirketin yakında çıkacak olan LG G7 ThinQ 6.1″ QHD ekran özelliklerini tanıttığını gördük. Şirket, G7’nin son zamanlarda LG V30’da uygulanan OLED tipinin aksine bir LCD ekrana kullanmaya devam edeceğini doğruladı.

Makale, 19.5: 9 en boy oranına sahip bir 6.1 ”3120×1440 ekrana bakacağımızı açıklıyor. G6, 18: 9 en boy oranına sahip bir 5,7 ”telefon ve 65 mm’lik bir ekran genişliği ile sonuçlandı. LG G7 ThinQ 6.1″ QHD’nin artan ekran boyutu, daha geniş en boy oranıyla telafi ediliyor. Bu nedenle, aynı 65 mm’lik bir ekran genişliğine bakacağız ve böylece G6’ya benzer bir beden boyutu elde etmeyi umuyoruz.

Parlak Ekranda Güç Tasarrufu

Akıllı telefonların parlaklığı arttıkça daha çabuk pilleri tükeniyor. LG G7 için bunun da önüne geçmeyi planlamışlar. Öyle ki LG, LG G6’nın ekranına kıyasla 1000nit parlaklık ve % 30 daha az güç tüketimi gibi özelliklere sahip bir “Süper Parlak Ekran” teknolojisi vaat ediyor. Burada beklediğim şey,  bir RGBW tipi olmasıdır ki bu LCD’nin parlaklık ve güç verimliliğindeki gelişmeler için doğal bir açıklama haline gelir.

LG ayrıca, tam olarak desteklenen DCI-P3 gamutunu ve farklı gamutlara bağlı farklı ekran modlarını göreceğimizi açıklıyor. LG G7 ThinQ 6.1″ QHD ‘de tam renk yönetimi uygulayıp uygulamadığını görmek ilginç olacak, çünkü bu yeni telefon için harika bir varlık ve sıçrama olacak. Makale, renk dengesinin R, G ve B kontrolleri ile ayrı ayrı ayarlanabileceğini ve ekran renk ekranındaki bir renk sıcaklığı kaydırıcısını da gördüğünü belirtiyor.

LG G7 de Çentik var mı yok mu?

Son olarak, LG G7’nin bir çentiğe sahip olacağını doğruladı. G7’nin alt çerçeveyi G6’ya göre azaltmış olduğu ve ekranın çentiğin yanında “kulaklar” olan üstte “İkinci Ekran” (çeviri hatası) ile genişletildiği söyleniyor. Blog yayın resminde, LG’nin çentik kulaklarının yazılım alanında gizlenmesini, bildirim alanıyla bütünleştirildiğinde karartmalarına izin vermesi dikkat çekicidir, Huawei’nin ilk özelliği P20 ve P20 Pro’da ilk kez ortaya çıktı.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten