iPhone 8 Su Geçirmez mi?

iPhone 8 Su Geçirmez mi?

Suya dayanıklı telefonlar artarak daha popüler hale geliyor. Neredeyse tüm güncel akıllı telefonlar suya karşı dayanıklı olarak piyasaya çıkmakta. Eğer iPhone 8 i lavaboya ya da havuza düşürmekten endişeleniyorsanız elbette iPhone 8 suya dayanıklı mı diye düşünebilirsiniz. Yazımızın devamında iPhone 8 su ile temasında neler olabileceğini açıklamaya çalışalım.

iPhone 8 Suya Dayanıklı mı?

Bu sorunun cevabı suya dayanıklılıktan ne anladığınıza göre değişmektedir. Öncelikle şunu bilmek gerekir ki iPhone 8 IP67 suya dayanıklılık seviyesine sahiptir. Bu şu anlama gelmekte iPhone 8 suya dayanıklılık testini yapan labratuara göre  iPhone 8 3.3 feet ( 1 metre) suya yarım saat boyunca daldırılmaya dayanıklıdır. Teknik olarak bu iPhone 8 suya karşı direnç göstermekte lakin tam olarak bir su geçirmezlikten bahsedemiyoruz.

Ne Kadar Su Geçirmez?

Şunu not etmek gerekir ki iPhone 8 su geçirmezliği terlemeye ya da günlük kullanımdaki suyla temaslarında koruyucu olacaktır. Bununla birlikte su basıncı ve suyun tuz seviyesi iPhone 8 için tespit edilmiş su geçirmezliğindeki kriterlerde değişikliğe neden olacaktır. iPhone 8 in su geçirmez olması teknik olarak tüm sıvı çeşitlerinde ve tüm derinliklerde suya karşı dirençli olacağı anlamına gelmemektedir.

iPhone 8 in Su Geçirmezlik Konusunda Garantisi Var mı?

Her ne kadar Apple telefonunuzun sugeçirmez olduğunu belirtse de iPhone 8 sıvı hasarına karşı garanti sunmamaktadır. iPhone 8 iniz su teması nedeni ile hasar görürse Apple telefonunuzu yenisi ile değiştirmeyecektir

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten